X

Result Details

Event name: Inlands @29erUK
Date: 17 November 2018
Type: Inlands
Club: Grafham Water Sailing CLub
Classtype:29ER , see more results
Rank SailNo Helm Crew R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 Clubs Pts
1 2661 MONIQUE VENNIS-OZANNE JOHNN MATHER -4 1 2 1 3 2 4 1 HHSC / HISC 14
2 2787 EWAN WILSON FIN ARMSTRONG 2 -11 1 9 2 1 2 3 WORMIT BOATING CLUB / RTYC 20
3 2849 CHARLOTTE ORMEROD JESS JOBSON 3 -18 3 3 7 4 3 4 DRAYCOTE WATER SC / ROYAL TORBAY YC 27
4 2816 HENRY JAMESON LOUIS JOHNSON 7 4 (BFD) 5 10 3 1 2 HAYLING ISLAND SC 32
5 2848 ARCHIE LECKIE BEN IBBOTSON 1 6 7 7 9 6 -12 7 LEIGH & LOWTON SC / LOCH LOMOND SC 43
6 2828 TOM STOREY PIERCE HARRIS 8 -24 4 17 1 5 7 5 YORKSHIRE DALES SC / WINDERMERE SCHOOL 47
7 2873 RIAN MCDONNELL NATHAN VAN STEENBERGE 10 7 6 4 4 14 (BFD) 6 51
8 2111 ELODIE EDWARDS HANNAH MORRIS 13 2 5 12 24 12 -32 15 PWLLHELI SC / WARSASH SC 83
9 2344 ANNIE HAMMETT ZAC CALDWELL 9 23 13 2 5 (BFD) 6 27 HISC 85
10 2696 MICHAEL DYER SAMUEL DYER 19 3 19 -23 6 19 17 8 HERNE BAY SC 91
11 2694 CHARLOTTE GORDON DANI MIDDLETON 6 16 15 8 8 21 -26 17 PARKSTONE YC / SALTASH SC 91
12 2292 SIAN TALBOT MADELEINE BRISTOW 5 10 18 10 19 16 (BFD) 14 LEIGH AND LOWTON / LEIGH & LOWTON SC 92
13 2788 FREDDIE PETERS TOBY ATHERTON 14 13 10 11 13 -37 10 22 HISC / GURNARD SC/HISC 93
14 2332 ROBERT RICHARDSON EWAN GRIBBIN 21 5 12 18 -26 18 9 11 ROYAL WINDERMERE YC / PAIGNTON SC/RWYC 94
15 2507 ATHENA VOGIATZI MADDIE WYLIE 12 15 (BFD) 13 15 15 14 18 SOUTH SHIELDS SC / YORKSHIRE DALES SC 102
16 2545 RUPERT JAMESON JAMES HALL 25 -32 9 29 11 7 13 13 HAYLING ISLAND SC / HAYLING ISLAND SC/PA 107
17 2880 SAM COOPER SIMON HALL 18 21 22 15 20 9 5 -29 LEIGH & LOWTON SC/WEST LANCASHIRE YC / L 110
18 619 FLO PETERS FREDDY WOOD 16 14 23 6 18 -25 24 12 HAYLING ISLAND SC 113
19 2029 NICK WALTERS JOE BRADLEY -33 20 27 19 17 10 15 10 HAYLING ISLAND SC/ROYAL SOUTHERN YC / HA 118
20 2514 BEN BATCHELOR LUCY HEWITSON 24 19 8 20 -25 20 11 20 ISLE OF MAN YC / HAYLING ISLAND SC 122
21 2241 BEN HUTTON-PENMAN NATHAN CLARK 11 22 -26 22 12 23 22 19 BURNHAM SC/CORINTHIAN OTTERS 131
22 2539 LUKE GRIBBIN TOBY COPE 22 26 17 14 -28 17 16 21 PAIGNTON SC / CARSINGTON SC/RUDYARD LAKE 133
23 2045 ALED LLEWELLYN-JONES BEN WILLETT 17 25 14 24 -38 29 18 9 SAUNDERSFOOT SC / LLANGORSE SC 136
24 2700 SAM JONES JAKE ATKINS -37 33 11 21 14 24 19 25 HILL HEAD SC 147
25 2305 EDDIE FARRELL KEVIN FARRELL -31 27 16 16 30 22 30 16 LLANDUDNO SC 157
26 2329 FERGUS FOX SAM KNEALE 23 -28 24 27 27 11 20 26 HISC / CARDIFF BAY YC 158
27 2229 HANNAH ROBERTS-STRAW JESS NELSON 15 17 31 26 23 27 21 -33 CARDIFF BAY YC / RUTLAND SC 160
28 2433 OLIVER EVANS WILL JARMAN 28 8 30 25 (BFD) 8 BFD 23 GURNARD SC / WARSASH SC 165
29 1702 OLIVER FELLOWS WILL ADLER 36 37 29 (BFD) 22 13 8 24 CASTLE COVE SC 169
30 2175 SONIA EVANS LIZZIE CATTERMOLE 26 30 20 28 29 -34 29 31 GRAFHAM WATER SC 193
31 2230 MAGGIE RICKMAN NANCY RICKMAN 27 9 28 -35 35 32 31 35 HAYLING ISLAND SC/PAPERCOURT SC 197
32 2822 LEAH RICKARD EIMEN MORIARTY 20 12 21 38 34 35 (DNS) DNC 203
33 2304 EMMA JAMES TAMSYN HILLS 30 31 25 32 31 (DNC) 23 37 PARKSTONE YC / SALTASH SC 209
34 1510 DELFINA SESTO COSBY BLYTHE BERRY 35 35 34 34 21 31 28 -36 ROYAL LYMINGTON YC / HAYLING ISLAND SC 218
35 1781 TOM COCHRANE NAT GRIBBIN -38 34 36 31 32 30 25 32 PAIGNTON SC 220
36 2234 EMILY MUELLER MADDY KIRK 29 29 38 30 39 28 (BFD) 28 ROYAL LYMINGTON YC 221
37 2224 FINBARR WORMWELL RYAN WILKINSON -39 39 35 36 33 26 27 30 HAYLING ISLAND SC 226
38 2721 DILLY ALA ISSY SPURWAY 32 36 33 37 16 36 (DNS) DNC HISC/MENGEHAM RYTHE SC / BOWMOOR SC/HISC 233
39 2664 ELLIE POOLE FREYA CUMPSTY 34 -38 32 33 37 38 34 38 246
40 378 JOSIE MEREDITH GEORGE SHERWOOD 41 40 (DNF) 39 36 33 33 39 PAPERCOURT SC / HISC 261
41 2494 LEON STEIN JOSEPH DORMER 40 -41 37 40 40 39 35 40 QUEEN MARY SC 271
42 2479 LIAM SCHIESS NIALL SCHIESS (DNC) DNC DNC DNC BFD BFD BFD 34 HISC 292
comments powered by Disqus