X

Result Details

Event name: Enterprise Inlands
Date: 26 April 2014
Type: Inlands
Club: Draycote Water Sailing Club
Classtype:ENTERPRISE , see more results
Rank SailNo Helm Crew Club R1 R2 R3 R4 R5 Boat Name Pts
1 22652 Jeremy Stephens Ryan Crawford Penzance SC 1 -4 3 4 2 10
2 19876 Alan Johnson Paula Fisher Southport SC 5 2 -6 3 1 SUBSONIC WHINKLE 11
3 23306 Mark Lunn Steve Blackburn WLYC/Pilkington 2 3 2 -9 8 SPEED MACHINE 15
4 23310 Matthew Velamail Tim Brownell Ulley SC 3 1 1 11 -14 LUE 16
5 23000 Tim Sadler Richard Sault (DNF) 7 4 5 7 PEAK DINGHY 23
6 22619 Martin Honner Abigail Honner Ogston SC 7 9 (DNS) 2 9 RIOT VAN 27
7 22166 Steve Sarget Callum Dingle Looe SC 4 5 9 -16 10 DA'S BOAT 28
8 23349 Ann Jackson Alan Skeens Burghfield SC 10 6 10 -12 4 PLAYPEN 30
9 23219 Russell Short Jess Law Ogston 6 13 (DNS) 15 3 MISCHIEVE 37
10 22439 Phil Bevan Catriona Bevan Grafham Water SC 9 14 5 10 -18 FLOOZY 38
11 22102 David Porter Beth Porter WLYC 12 8 (DNS) 7 11 38
12 23196 Sam Woods Alan Roberts Glossop SC/Royal Navy 11 -19 11 6 15 BOBBY 43
13 21978 James Morley Rachel Burkitt Ulley 13 12 -18 14 6 ANGER MANGEMENT 45
14 23089 Jonathan Woodward Karen Alexander South Staffs SC (DNF) 17 8 8 12 SIMPLY RED 45
15 23347 Steve Graham Alex Halliwell Northampton (DNF) 20 7 1 19 MINION 47
16 23135 Brian Garrison Neil Garrison 8 11 (DNF) 22 17 58
17 23007 Jamie Mawson Laura Moore Ulley SC 14 10 15 26 -29 VOUS VINGT COEUR 65
18 19584 Colin Stephens Laura Lily Penzance SC 24 (DNF) 13 17 16 ROUGH JUSTICE 70
19 22929 Calum Mackenzie Rory Mackenzie Ogston SC (DNF) 15 12 32 21 BLOOD SWEAT AND TEARS 80
20 22112 Charles Morrish Alison RobertsonMorrish St Mary's Loch (DNF) 18 14 25 25 82
21 22901 Paul Young George Crabtree Midland SC 19 26 16 23 -27 OUT OF THE BLUE 84
22 472 Philip Wilson Natilie Smith 26 -27 19 19 20 ALL SHOOK UP 84
23 23307 Thomas Atkin Minnie Lucey Penarth YC 21 (DNF) DNS 13 5 BERT 2 85
24 2214 Richard Critchley Stan Barton Pilkington SC 16 21 (DNS) 20 28 85
25 21932 Ben Burrows Hugo Burrows West Oxon SC 28 16 17 27 -33 UM 88
26 23242 Andy Grant John Sorenson Penarth YC 17 22 22 33 -35 ROSY 94
27 22132 Richard Pryke Amelia Pryke Ripon SC 22 23 (DNS) 28 24 PINKE 97
28 23248 Martin Bottomley Ray Ball Emberton Park 20 24 27 29 -34 100
29 22702 Nick Scutt Freya Scutt Middle Nene 27 25 23 -30 30 ESPADARTE 105
30 22935 Chris Palmer Beatrice Drury 23 (DNF) 21 31 32 MALABAR 107
31 22345 Paul Dunn Gary Oswald Looe SC 25 29 20 34 -38 SUZY DEE 108
32 19007 Mike Heap Ben Heap Ogston SC 31 30 25 -35 31 CAPTAIN SIZER 117
33 23275 Ges Brown Julie Moore Chester (DNF) DNS DNS 18 13 WHIMP 123
34 23008 Barry Moss Ian Deeley Shell Island SC 15 (DNF) DNS DNF 22 JGREYJMATTER 129
35 20361 Simon Strode Stuart Halliday (DNF) 28 24 39 39 AMELIA 130
36 23249 Martin Barrett Jennifer Barrett Ripon (DNF) DNF DNS 21 23 136
37 22523 Phil Harrison Angela Hurd 30 31 (DNS) 38 37 ENLIGHTENMENT 136
38 23010 Ian Simpson Susan Simpson Thames Estuary YC 29 32 (DNS) 36 40 JADE 137
39 23313 John Berry Neil Bawden (DNF) DNF DNS 24 26 RED WHITE AND BLUE 142
40 23272 Dave Staniforth Becky Thickett Ulley (DNF) DNS 26 37 36 JUBILENT 145
41 22823 Mike Cossey Christine Barron Sutton SC 18 (DNF) DNS DNS DNS 156
42 19386 Nigel Nurse Julie Gadsby Nottingham SC (DNF) DNS DNS 40 DNF SAILOR 178
43 23346 Paul Hobson James Hobson BCYC (DNF) DNS DNS DNS DNS BAD BOUTROS 184
43 15667 (DNF) DNS DNS DNS DNS 184
comments powered by Disqus