X

Result Details

Event name: Virtual Rigger 40th Bloody Mary
Date: 12 January 2013
Type:
Club: Queen Mary Sailing Club
Classtype:No Selection , see more results
Rank Class SailNo Helm Crew Club R1 Nett Category Lady Start No Total
1 International Moth 3979 Robert Greenhalgh Stokes Bay SC / Hamble River SC 1.0 1.0 86 1.0
2 International Moth 3892 Andrew Friend QMSC / Norfolk Punt Club 2.0 2.0 86 2.0
3 International Moth 3795 Peter Barton Royal Lym YC 3.0 3.0 86 3.0
4 49er BER Rick Peacock Nick Murray Bartley SC 4.0 4.0 70 4.0
5 Contender 2465 Stuart Jones Datchet SC 5.0 5.0 36 5.0
6 RS 800 1202 Rob Watson John Clifton Shoreham SC 6.0 6.0 57 6.0
7 RS 800 1203 Tim Saxton Claire Lasko Grafham SC 7.0 7.0 57 7.0
8 RS 800 1200 Steve Wilson Toby Wincer 8.0 8.0 57 8.0
9 International 14 1509 Sam Pascoe Alex Knight Castle Cove SC 9.0 9.0 66 9.0
10 29er 2027 Rob Loveridge Emma Loveridge Draycote Water SC 10.0 10.0 JUNIOR 46 10.0
11 National 12 3530 Graham Camm Zoe Ballantyne Burghfield SC 11.0 11.0 27 11.0
12 Merlin Rocket 3712 Jon Gorringe Toby Lewis Parkstone YC 12.0 12.0 37 12.0
13 International Moth 1 S Hiscocks WPNSA / HISC 13.0 13.0 86 13.0
14 Fireball 15013 Chips Howarth Vyv Townend 14.0 14.0 38 14.0
15 Fireball 15081 Sam Mettam Richard Anderton HISC 15.0 15.0 38 15.0
16 National 12 3540 Jon Ibbotson Charlotte Stewart Ranelagh SC 16.0 16.0 27 16.0
17 Fireball 15083 Thomas Gillard Andy 'Shandy' Tompson Sheffield VC 17.0 17.0 38 17.0
18 Solo 5302 Michael Sims Carsington SC 18.0 18.0 17 18.0
19 Fireball 15085 David Hall Paul Constable Thorpe Bay YC 19.0 19.0 38 19.0
20 Tasar 2833 Jeremy Hawkins Suzanne Hawkins Porthpean SC 20.0 20.0 33 20.0
21 Phantom 1345 Andy Couch Rudyard Lake SC 21.0 21.0 34 21.0
22 RS 600 920 Peter Nelson Northampton SC 22.0 22.0 44 22.0
23 International 14 1540 Andy Partington Tom Partington HISC 23.0 23.0 66 23.0
24 Merlin Rocket 3684 Andy Davies Pippa Taylor Blithfield SC / Hollingworth SC 24.0 24.0 37 24.0
25 Merlin Rocket 3739 Ben McGrane Roz McGrane Netley SC 25.0 25.0 37 25.0
26 International Moth 3944 Richard Westbury Bartley SC 26.0 26.0 86 26.0
27 Fireball 15065 Tim Rush Dan Ellis Nottingham SC 27.0 27.0 38 27.0
28 Osprey 552 Mike Pickering Mike Priddle Restronguet 28.0 28.0 41 28.0
29 Blaze 678 Rob Jones Warsash SC 29.0 29.0 31 29.0
30 Laser 200906 Craig Williamson Staunton Harold SC 30.0 30.0 21 30.0
31 420 53703 Ben Hazeldine Rhos Hawes FPSC / RLymYC 31.0 31.0 JUNIOR 26 31.0
32 Merlin Rocket 3743 Matt Biggs John Hackett Blithfield SC 32.0 32.0 37 32.0
33 RS 400 1321 Jim Downer Jon Price Gurnard SC 33.0 33.0 41 33.0
34 Laser Radial 201591 Graham Cook QMSC 34.0 34.0 19 34.0
35 29er 1960 Vikki Payne Stephanie Orton Emsworth SC / HISC 35.0 35.0 JUNIOR Lady 46 35.0
36 505 9088 Andy Smith Alex Davies Notts County SC 36.0 36.0 48 36.0
37 Merlin Rocket 3703 Richard Whitworth Sarah Bines Parkstone & Hollingworth 37.0 37.0 37 37.0
38 Laser Radial 198962 Rob Cage Bewl Valley SC 38.0 38.0 19 38.0
39 Merlin Rocket 3738 Simon Brace Alex Jackson Cookham Reach SC 39.0 39.0 37 39.0
40 Laser 180952 Andy Le Grice 40.0 40.0 21 40.0
41 D-One 153 Nick Craig Frensham Pond SC 41.0 41.0 38 41.0
42 Merlin Rocket 3732 Dave Wade Ben Rayner Northampton SC 42.0 42.0 37 42.0
43 Merlin Rocket 3734 David Hayes Jonny Ratcliffe HISC 43.0 43.0 37 43.0
44 International Moth 3614 Doug Pybus QMSC 44.0 44.0 86 44.0
45 Laser 4.7 203315 Brenda Hoult Hill Head SC 45.0 45.0 Lady 11 45.0
46 Laser 176568 Jim Fifield QMSC 46.0 46.0 21 46.0
47 RS 200 1481 James Rusden Will Rusden Royal Lym YC 47.0 47.0 30 47.0
48 Phantom 55 Simon Hawkes Wimbleball 48.0 48.0 34 48.0
49 Merlin Rocket 3722 Roger Gilbert Jane Gilbert Frensham Pond SC 49.0 49.0 37 49.0
50 RS 800 1166 Ralph Singleton Mel Kwan Datchet SC 50.0 50.0 57 50.0
51 505 8835 Charlie Walters Dougal Cram Datchet SC 51.0 51.0 48 51.0
52 Topper 46969 Harriet Ward QMSC 52.0 52.0 JUNIOR Lady 0 52.0
53 RS 400 1203 Richard Gray Jon Dyas QMSC 53.0 53.0 41 53.0
54 Solo 551 Chris Brown RYA 54.0 54.0 17 54.0
55 Merlin Rocket 3733 Tom Stewart Phil Dalby Northampton SC 55.0 55.0 37 55.0
56 Laser Stratos 303 David Swift Rob Burgess Warsash SC 56.0 56.0 24 56.0
57 Fireball 14801 Rick Cornes James Goodfellow Miltonkeynes SC 57.0 57.0 38 57.0
58 Laser 189111 Neil Crossouard 58.0 58.0 21 58.0
59 RS Feva XL 5028 Will Taylor Fiona Mulcahy Alton Water Sports Centre 59.0 59.0 JUNIOR 12 59.0
60 Merlin Rocket 3685 William Warren Chris Robinson Shoreham SC 60.0 60.0 37 60.0
61 RS 400 1325 John Cooper Becci Wigley Lymington Town SC 61.0 61.0 GRAND MASTER 41 61.0
62 505 9104 Alex Barry Adam Kenney Monkstown Bay SC 62.0 62.0 48 62.0
63 420 54415 Tim Riley Luke Burywood Warsash SC 63.0 63.0 JUNIOR 26 63.0
64 Lark 2530 Steve Hall Oliver Wells 64.0 64.0 27 64.0
65 Miracle 4040 Neal Gibson Keith Macey Redoubt SC 65.0 65.0 12 65.0
66 Merlin Rocket 3656 Olly Turner Super Crew Starcross YC 66.0 66.0 37 66.0
67 420 1 / 54163 James Taylor Tom Lovesey 67.0 67.0 JUNIOR 26 67.0
68 Merlin Rocket 3676 Frances Gifford Sophie Mackley Ranelagh SC 68.0 68.0 Lady 37 68.0
69 Hornet 2176 Toby Barsley-Dale Gareth Russell Weston SC 69.0 69.0 38 69.0
70 Topper 13311 William Russell Paxton Lakes SC 70.0 70.0 JUNIOR 0 70.0
71 Topper 17501 Clive Jackson Papercourt SC 71.0 71.0 0 71.0
72 RS 200 1311 Matt Mee Emma Norris Hollingworth Lake SC/rwbsc 72.0 72.0 30 72.0
73 Laser 195064 Matthew Aldous Horne Fishers Green SC 73.0 73.0 JUNIOR 21 73.0
74 Laser 2000 2355 Matt Sargent Clare Sargent Asa Tisc 74.0 74.0 24 74.0
75 505 9002 Peter Bennett Tyler Harmsworth Shoreham SC 75.0 75.0 GRAND MASTER 48 75.0
76 Laser Radial 178210 Sam Tweedle Emsworth Sailing Club 76.0 76.0 JUNIOR 19 76.0
77 Miracle 4047 Tracy Amos Brian Mumford Redoubt SC 77.0 77.0 Lady 12 77.0
78 RS 400 1342 Jack Holden Robert Henderson Arun Yacht Club 78.0 78.0 41 78.0
79 Topper 45710 James Cook QMSC 79.0 79.0 JUNIOR 0 79.0
80 Topper 46889 Lucy Gates QMSC 80.0 80.0 JUNIOR Lady 0 80.0
81 RS 400 1384 Paul Oakey Mark Oakey Porchester SC 81.0 81.0 41 81.0
82 Topper 46623 Nancy Scott Island Barn SC 82.0 82.0 JUNIOR Lady 0 82.0
83 Phantom 1386 Nick Mason Island Barn SC 83.0 83.0 34 83.0
84 Phantom 1375 Tim Andrews Brancaster Staithe SC 84.0 84.0 34 84.0
85 Merlin Rocket 3652 Ben Hollis Duncan Bell Blithfield SC 85.0 85.0 37 85.0
86 RS 400 1390 Andy Hatch Daniel Hawkins QMSC 86.0 86.0 41 86.0
87 Osprey 1337 Paddy Lewis Jerry Dixon Datchet SC 87.0 87.0 41 87.0
88 RS 300 426 Richard Le Mare RYA 88.0 88.0 35 88.0
89 Firefly 1867 Steven Greaves Amy Morris Rickmansworth Sailing Clubs 89.0 89.0 15 89.0
90 Blaze 695 Ian Clark Warsash SC 90.0 90.0 31 90.0
91 Merlin Rocket 3693 Will Rainey Caroline Croft Shoreham SC 91.0 91.0 37 91.0
92 Merlin Rocket 3651 Colin Brockbank Russel Hall Wembley SC 92.0 92.0 37 92.0
93 Osprey 1347 Bryony Meakins Philip Meakins Hamble River SC 93.0 93.0 Lady 41 93.0
94 RS 300 481 Martin Harrison Royal Victoria YC 94.0 94.0 35 94.0
95 420 53644 Rosie Watkins Anna Watkins Poole YC 95.0 95.0 JUNIOR Lady 26 95.0
96 Laser Radial 196559 Kerry Morgan Hill Head SC 96.0 96.0 Lady 19 96.0
97 Solo 4386 Mike Dray Littleton SC 97.0 97.0 17 97.0
98 National 12 3528 Nick Copsey Richard Bower Ely SC 98.0 98.0 27 98.0
99 Lark 2519 Charlie Roome Holly Scott Ranelagh SC 99.0 99.0 27 99.0
100 420 53975 Danielle Thomas Amy Sparks Royal Lym YC 100.0 100.0 JUNIOR Lady 26 100.0
101 Enterprise 55 Mark Lunn Steve Blackburn WLYC 101.0 101.0 20 101.0
102 Phantom 1372 Paul Bidwell Burghfield SC 102.0 102.0 34 102.0
103 Laser 4.7 198882 William Birchall QMSC 103.0 103.0 JUNIOR 11 103.0
104 Enterprise 22933 Ann Jackson Alan Skeens Burghfield SC 104.0 104.0 Lady 20 104.0
105 Laser 2000 22321 Chris Jordan Gillian Jordan Burghfield + Brightlingsea 105.0 105.0 24 105.0
106 Laser Radial 192311 Toby Freeland Downs SC 106.0 106.0 JUNIOR 19 106.0
107 Laser Radial 197782 Chris Jones Sutton Bingham SC 107.0 107.0 19 107.0
108 RS Feva XL 2047 Flynn Davies Henry Jameson Burnham SC / HISC 108.0 108.0 JUNIOR 12 108.0
109 D-One 104 Charlie Chandler Tewkesbury Cruising And Sailing Club 109.0 109.0 38 109.0
110 Streaker 1800 James Dawes Blithfield SC 110.0 110.0 16 110.0
111 Miracle 4021 Brian Jones Paul Cook Maidenhead 111.0 111.0 GRAND MASTER 12 111.0
112 RS Feva XL 3424 Courtney Bilbrough Orla Mitchell 112.0 112.0 JUNIOR Lady 12 112.0
113 Solo 4772 Mike Wilkie Littleton SC 113.0 113.0 GRAND MASTER 17 113.0
114 Solo 5241 Paul Playle Island Barn SC 114.0 114.0 17 114.0
115 Laser 4.7 198296 Matthew Walmsley Datchet SC 115.0 115.0 JUNIOR 11 115.0
116 Topper 36720 Michael O'Driscoll Crawley Mariners 116.0 116.0 JUNIOR 0 116.0
117 Topper 44131 Tom Bull Cransley SC 117.0 117.0 0 117.0
118 Topper 28383 Lewis Humphries Peveney Bay 118.0 118.0 JUNIOR 0 118.0
119 Topper 45919 Edward Benz QMSC 119.0 119.0 JUNIOR 0 119.0
120 International 14 1515 Daniel Holman Jeremy Elliott Netley SC 120.0 120.0 66 120.0
121 International Moth 3870 Ollie Holden HISC 121.0 121.0 86 121.0
122 International Moth 3766 Alex Koukourakis Eastbourne Sovereign SC 122.0 122.0 86 122.0
123 Laser Radial 198838 David Paul Hill Head SC 123.0 123.0 19 123.0
124 RS 200 852 Sam Pearson Charlotte Lawrence Parkstone YC 124.0 124.0 30 124.0
125 RS Feva XL 1486 Arthur Brown Niamh Davies Rbyc/burnham Sailing Club 125.0 125.0 JUNIOR 12 125.0
126 Firefly 2542 Josh Richardson Tristan Richardson Ardleigh SC 126.0 126.0 15 126.0
127 Laser 189092 Gareth Edwards QMSC 127.0 127.0 21 127.0
128 RS 400 58 Tim Anderton Andy Kerr QMSC 128.0 128.0 41 128.0
129 Phantom 1327 Will Ellison Brancaster Staithe SC 129.0 129.0 34 129.0
130 Laser Radial 202471 Cameron Tweedle Oxford SC / Rafsa 130.0 130.0 JUNIOR 19 130.0
131 Laser EPS 115 Mike Storey Island Barn SC 131.0 131.0 32 131.0
132 Enterprise 23310 Matt Velamail Rachel Burkitt Ulley SC 132.0 132.0 20 132.0
133 RS 200 1421 Felicity Foulds Bruno Van Dyke Solent SC 133.0 133.0 30 133.0
134 RS Feva XL 4604 Kathryn Hutton-Penman Matthew Jayasekara Burghfield SC 134.0 134.0 JUNIOR Lady 12 134.0
135 Merlin Rocket 3563 Sam Barker Megan Pascoe Castle Cove SC 135.0 135.0 JUNIOR 37 135.0
136 Musto Skiff 467 Luke Draper King George SC 136.0 136.0 51 136.0
137 Laser Radial 169045 Quentin Bes-Green Wilsonian Youth Racing Squad 137.0 137.0 JUNIOR 19 137.0
138 29er 8 Mimi El-Khazindar Ben Batten Royal Lym YC 138.0 138.0 JUNIOR Lady 46 138.0
139 RS 500 922 Jeremy Bickerton Derek Ness Oxford SC 139.0 139.0 GRAND MASTER 38 139.0
140 Laser Radial 182481 Toby Ayre Maidenhead SC 140.0 140.0 19 140.0
141 Albacore 8158 Matthew Metcalfe-Smith Paul Metcalfe-Smith Ogston SC 141.0 141.0 JUNIOR 28 141.0
142 Merlin Rocket 3962 Rien Zilvold Phil Emery Whitstable YC 142.0 142.0 37 142.0
143 Laser Radial 169016 Julia Beck Papercourt SC 143.0 143.0 Lady 19 143.0
144 Osprey 1322 Mick Greenland Jonathan Osgood Isle Of Sheppey Sailing Club (iossc) 144.0 144.0 GRAND MASTER 41 144.0
145 National 18 375 Jeremy Vines Maxine Vines & Oliver Houseman Tamesis / Royal LymYC 145.0 145.0 GRAND MASTER 40 145.0
146 Blaze 649 Steven Pollard QMSC 146.0 146.0 31 146.0
147 Fireball 14991 Andy Robinson Tim Morgan Datchet SC 147.0 147.0 38 147.0
148 Fireball 14755 Dave Ryder Michelle Ryder Shoreham SC 148.0 148.0 38 148.0
149 Merlin Rocket 3643 Tim Harridge Ben Harridge Hampton SC 149.0 149.0 37 149.0
150 Laser Radial 155855 Will Scott Island Barn SC 150.0 150.0 JUNIOR 19 150.0
151 Laser 4.7 202456 George Nelson QMSC 151.0 151.0 JUNIOR 11 151.0
152 RS 200 1353 Sue Antonelli Dan Goodman Littleton SC 152.0 152.0 30 152.0
153 Hornet 2181 Dean Saxton Rob Smith Maylandsea Bay SC 153.0 153.0 38 153.0
154 Lark 2503 Pete Mitchell Karen Falcon HISC 154.0 154.0 27 154.0
155 29er 1249 Kim Mai-Papailiou Aaron Reynolds Poole YC 155.0 155.0 JUNIOR Lady 46 155.0
156 Splash 2243 Ben Haynes Trent Valley SC & Pwllheli SC 156.0 156.0 JUNIOR 13 156.0
157 Blaze 754 Mark Astbury Warsash SC 157.0 157.0 31 157.0
158 Merlin Rocket 3737 Simon Cory Seb Hansell Downs SC 158.0 158.0 37 158.0
159 RS 200 681 Philip White Oliver White Papercourt SC 159.0 159.0 30 159.0
160 Topper 47079 Emma Crane Bewl Valley SC 160.0 160.0 JUNIOR Lady 0 160.0
161 RS 200 1218 Joe Henry Alex Pickles Royal Navy Sailing Association 161.0 161.0 30 161.0
162 Merlin Rocket 3710 John Recs Colin Ralph HISC 162.0 162.0 37 162.0
163 Laser Radial 193265 Emma Stevenson Weymouth SC 163.0 163.0 JUNIOR Lady 19 163.0
164 OK 2112 Tom Lonsdale 164.0 164.0 22 164.0
165 RS 200 1222 Peter Horn Niki Horn Draycote Water SC 165.0 165.0 30 165.0
166 Laser 159277 Martin Wadsworth QMSC 166.0 166.0 21 166.0
167 Merlin Rocket 3573 Simon Bond Mark Bailey Papercourt SC 167.0 167.0 37 167.0
168 Topper 33527 Carrie Cushion Poole YC 168.0 168.0 JUNIOR Lady 0 168.0
169 RS 400 1078 Pete Jackson James Dyas Silver Wing SC 169.0 169.0 41 169.0
170 RS 200 890 Crispin Beaumont Leslie Beaumont Bartley SC 170.0 170.0 JUNIOR 30 170.0
171 X1 006 Valentin Nedyalkov Roger O'Gorman QMSC 171.0 171.0 42 171.0
172 Laser Radial 177957 Liz Peacock QMSC 172.0 172.0 Lady 19 172.0
173 Osprey 1291 Alex Willis Nick Willis HISC 173.0 173.0 JUNIOR 41 173.0
174 Laser Radial 193028 Elliot Marks Bough Beech SC 174.0 174.0 JUNIOR 19 174.0
175 Topper 46734 Grace Bradley-Shankar Docklands Sailing & Watersports Centre 175.0 175.0 JUNIOR Lady 0 175.0
176 Enterprise 22901 Paul Young Phil Harrison Midland SC 176.0 176.0 20 176.0
177 D-One 139 Nick Simmons Lymington Town SC 177.0 177.0 38 177.0
178 Solo 5138 Patrick Overs Paxton Lakes SC 178.0 178.0 17 178.0
179 505 8432 Russell Wheeler Lee Marriott LOSSC 179.0 179.0 48 179.0
180 Fireball 14328 John Piatt Emily Cole-Evans Hill Head SC 180.0 180.0 38 180.0
181 Topper 46870 Stanley Chick Broadstairs SC 181.0 181.0 JUNIOR 0 181.0
182 Laser Radial 204217 Harry Janes Stewartby SC 182.0 182.0 JUNIOR 19 182.0
183 K6 119 Terry Wilkinson Graham Watkins & Frances Wensley QMSC 183.0 183.0 GRAND MASTER 47 183.0
184 RS 400 564 Jacob Ainsworth Stuart Keegan Ogston SC 184.0 184.0 41 184.0
185 RS 400 799 Roger Bennett Lesley Sarjantson Silver Wing SC 185.0 185.0 41 185.0
186 International Moth 3674 Neil Baker QMSC 186.0 186.0 86 186.0
187 RS 200 1265 Julie Harrison Tim Chandler Island Barn SC 187.0 187.0 Lady 30 187.0
188 RS 400 1051 Matthew Sheahan Caroline Sheahan Netley SC 188.0 188.0 41 188.0
189 29er 1220 Ross Macfarlane Hugh Ward Castle Cove SC 189.0 189.0 JUNIOR 46 189.0
190 Osprey 1340 John Mills Carolyn Mills Shoreham SC 190.0 190.0 41 190.0
191 Merlin Rocket 3442 Mark Stockbridge Ian Mcmillan Ranelagh SC 191.0 191.0 37 191.0
192 B14 720 Chris Gandy Tom Vian Draycote Water SC 192.0 192.0 50 192.0
193 Laser Radial 174959 Ollie Batehup Bewl Valley SC 193.0 193.0 JUNIOR 19 193.0
194 Topaz Xenon 4218 Darren Layton Michael Guest Earlswood Lakes Sailing Club 194.0 194.0 26 194.0
195 Musto Skiff 260 Mark Cooper Datchet SC 195.0 195.0 51 195.0
196 Laser 2000 2325 Stuart Regnard Stewart Aughey Lee-on-the-solent 196.0 196.0 24 196.0
197 Laser 2 Sebastian Scovell QMSC 197.0 197.0 21 197.0
198 29er 470 Matt Hill Marcus Payne HISC 198.0 198.0 JUNIOR 46 198.0
199 RS 400 1037 Christopher Stanton Tom Mallett QMSC 199.0 199.0 41 199.0
200 Laser 2000 21231 Jonathan Schofield High O'Byrne Erith YC 200.0 200.0 24 200.0
201 D-One 4 Russ Hopkins Tewkesbury SC 201.0 201.0 38 201.0
202 X1 00 Martin Dixon Chris Winnington-Ingram London Corinthian SC 202.0 202.0 42 202.0
203 29er 2123 James Hutton-Penman Thomas Jayasekara Burghfield SC 203.0 203.0 JUNIOR 46 203.0
204 Laser 4000 4281 Ed Sumner Jerry Michell Erith YC 204.0 204.0 45 204.0
205 Laser Radial 195294 Iona Dixon Docklands Sailing & Watersports Centre 205.0 205.0 JUNIOR Lady 19 205.0
206 420 51407 Harriet Ayre Josie Gummer Stone SC 206.0 206.0 JUNIOR Lady 26 206.0
207 Comet Race 503 Brian Weatherley Denise Weatherley Cotswold SC 207.0 207.0 32 207.0
208 Enterprise 23042 Ian O'Dell Tim Richardson Sussex YC 208.0 208.0 20 208.0
209 Comet 564 Nigel Austin Cransley SC 209.0 209.0 14 209.0
210 Laser 165299 Tom Stapleton Desborough SC 210.0 210.0 21 210.0
211 Laser Radial 169830 Deborah Robertshaw Littleton SC 211.0 211.0 Lady 19 211.0
212 Laser Radial 196523 Andrew Rose Erith YC 212.0 212.0 19 212.0
213 Laser Radial 195038 Clare Peterson Itchenor SC 213.0 213.0 JUNIOR Lady 27 213.0
214 Laser 139186 George Hocking Cotswold SC 214.0 214.0 21 214.0
215 RS Feva XL 4376 Midge Watkins Harriet Watkins Poole YC 215.0 215.0 JUNIOR 12 215.0
216 RS Feva 5161 Billy Vennis-Ozanne Andre Ozanne HISC / HHSC 216.0 216.0 JUNIOR 12 216.0
217 RS 200 1088 Boyce Charlie Beck Papercourt SC 217.0 217.0 30 217.0
218 Comet 63 Christopher Robinson Burghfield SC 218.0 218.0 14 218.0
219 Comet 869 Bob Dodds CMYC 219.0 219.0 14 219.0
220 Laser 144607 Paul Stapleton Desborough SC 220.0 220.0 21 220.0
221 RS 400 845 Ian Hamilton Douglas Clow Island Barn SC 221.0 221.0 41 221.0
222 Topper 47021 Conor Lamb WYC 222.0 222.0 JUNIOR 0 222.0
223 Laser 3000 3113 Stephen Carver Chloe Beaven- Smith Hunts Sailing Club 223.0 223.0 JUNIOR 34 223.0
224 Topper 45238 William Cook QMSC 224.0 224.0 JUNIOR 0 224.0
225 Bosun 3 Andrew Musselwhite Robert Harper Spinnaker SC 225.0 225.0 12 225.0
226 Topper 44513 Rosie Johnson QMSC 226.0 226.0 JUNIOR Lady 0 226.0
227 Topper 10961 Josh Elson Ardleigh SC 227.0 227.0 JUNIOR 0 227.0
228 RS Vision 1123 Richard Cowlard Chris Abell Desborough SC 228.0 228.0 24 228.0
229 RS Feva XL 4744 Isabel Davies Lucy Pircle Surbiton High School 229.0 229.0 JUNIOR Lady 12 229.0
230 Laser Radial 189068 Gabriel Walsh QMSC 230.0 230.0 JUNIOR 19 230.0
231 Merlin Rocket 3511 Andrew Mills Ellie Mills Hampton SC 231.0 231.0 37 231.0
232 Topper 44161 Peter Freeland Downs SC 232.0 232.0 JUNIOR 0 232.0
233 Laser 5000 5233 Taff Owens Nigel Sims Army Sailing Association/dale Yacht Club 233.0 233.0 52 233.0
234 RS Feva 1121 Cherly Lloyd Colin Lloyd QMSC 234.0 234.0 JUNIOR Lady 12 234.0
235 Comet 821 Clive Chapman Shearwater SC 235.0 235.0 GRAND MASTER 14 235.0
236 Lightning 368 29 Alexander Baxter West Oxfordshire SC 236.0 236.0 JUNIOR 17 236.0
237 Topper 46465 Spike Duncan QMSC 237.0 237.0 JUNIOR 0 237.0
238 Laser 3000 3113 Oliver Fripp Jacqui Forbes QMSC 238.0 238.0 34 238.0
239 RS 500 517 Alec Mumford Jacob Elson Ardleigh SC 239.0 239.0 38 239.0
240 RS 300 356 Allan Edwards Hawley Lake Sail Training Centre 240.0 240.0 35 240.0
241 29er 1026 Imogen Smith Will Smith Bough Beech SC 241.0 241.0 JUNIOR 46 241.0
242 Laser Radial 11 Alex Laidlaw QMSC 242.0 242.0 JUNIOR 19 242.0
243 29er 773 Matthew Hodges George Zavos QMSC 243.0 243.0 JUNIOR 46 243.0
244 D-One 105 Tim Oswald Essex Yacht Club 244.0 244.0 38 244.0
245 Laser 2000 84 nigel Berman Quentin Stanley QMSC 245.0 245.0 24 245.0
246 Laser Radial 183434 Simon Hamment Papercourt SC 246.0 246.0 JUNIOR 19 246.0
247 National 12 3414 Owen Lewis Simon Hannabuss Twickenham YC 247.0 247.0 27 247.0
248 Laser 173211 Marco Severi QMSC 248.0 248.0 21 248.0
249 Laser 161539 Neil Davies Ranelagh SC 249.0 249.0 21 249.0
250 Enterprise 23218 Philip Chambers Ian Peerless Hampton SC 250.0 250.0 GRAND MASTER 20 250.0
251 Laser Radial 186042 Daniel Francis Papercourt SC 251.0 251.0 19 251.0
252 Laser 197921 Fred Cudmore RCYC 252.0 252.0 21 252.0
253 Merlin Rocket 3682 Jonathan Steward Harry Steward Fishers Green SC/Wembley SC 253.0 253.0 37 253.0
254 Laser 153492 Carl Buck Yarmouth Gorleston 254.0 254.0 21 254.0
255 International Moth 3711 Dan Ward Frensham Pond SC 255.0 255.0 86 255.0
256 RS 200 818 Nick Marley Clare Cork Island Barn SC 256.0 256.0 30 256.0
257 Topper 46212 Angela Mahnke QMSC 257.0 257.0 Lady 0 257.0
258 Enterprise 23221 Sara Bennett Sally Pearce South Bank SC 258.0 258.0 GRAND MASTER Lady 20 258.0
259 Merlin Rocket 1189 Ben Marshall Selina Shah Thames SC 259.0 259.0 GRAND MASTER 37 259.0
260 Topper 47077 Issie Bruton Whitstable 260.0 260.0 JUNIOR Lady 0 260.0
261 RS Vision 1475 Paul Johnson Mark Hartley Desborough SC 261.0 261.0 24 261.0
262 Laser 203595 Patrick Mcquilkin Erith YC 262.0 262.0 JUNIOR 21 262.0
263 Comet Versa 223 Sam Hocking Alistair Parkel Cotswold SC 263.0 263.0 17 263.0
264 Comet Duo 103 Jesica Austin Jason Clarke Cransley SC 264.0 264.0 Lady 15 264.0
265 Laser 136077 Andy Baccas King George SC 265.0 265.0 21 265.0
266 International 14 1508 Colin Smith Peter Helm Itchenor SC 266.0 266.0 66 266.0
267 RS Vision 1487 Mike Barrett Bob Steer Desborough SC 267.0 267.0 24 267.0
268 Laser 3 Ian Laidlaw QMSC 268.0 268.0 21 268.0
269 Merlin Rocket 2805 Stephan Kettner Jane Goward Thames SC 269.0 269.0 37 269.0
270 Merlin Rocket 3634 Ben Archer James Warren Parkstone YC 339.0 DNC 339.0 37 339.0
270 Laser 2000 22362 Stuart Southan Jane Turner Asa 339.0 DNC 339.0 24 339.0
270 Punk 001 Julian Pearson Weston SC 339.0 DNC 339.0 339.0
270 RS Feva 2574 Iain Bird Jake Hardman HISC 339.0 DNF 339.0 JUNIOR 12 339.0
270 RS 200 1424 James Peters Alan Roberts HISC 339.0 OCS 339.0 30 339.0
270 RS 400 1251 Sam Parker Rebecca Marriott Netley SC 339.0 DNF 339.0 41 339.0
270 RS 200 1031 Ian Martin Jack Hawkins Burghfield SC 339.0 OCS 339.0 30 339.0
270 Enterprise 22563 Allan Munro-Faure Hannah Steaggles South Bank SC 339.0 DNC 339.0 20 339.0
270 International Moth 3327 Ben Clegg Brightlingsea SC 339.0 DNF 339.0 86 339.0
270 International Moth 3335 Edward Redfearn Brightlingsea SC 339.0 DNS 339.0 86 339.0
270 RS 200 945 Clare James Lucy Gibson IBRSC 339.0 OCS 339.0 Lady 30 339.0
270 RS 800 951 Andrew Blundell Maddie Fenner Weston SC 339.0 DNF 339.0 57 339.0
270 National 12 3429 Tim Hemsley Megan Ferguson Frensham Pond SC 339.0 DNF 339.0 27 339.0
270 29er 21 Owen Bowerman Mlorgan Peach HISC 339.0 DNF 339.0 JUNIOR 46 339.0
270 Laser 195225 Michael Pryer QMSC 339.0 DNF 339.0 21 339.0
270 Laser 174956 Sarah Edwards Ranelagh SC 339.0 DNF 339.0 Lady 21 339.0
270 Megabyte 104 Vanessa Weedon-Jones Hunts SC/GWSC 339.0 DNC 339.0 Lady 32 339.0
270 Musto Skiff 324 David Poston Datchet SC 339.0 DNC 339.0 51 339.0
270 OK 2069 Jeremy Deacon Cookham Reach SC 339.0 DNF 339.0 22 339.0
270 OK 2042 Richard Burton 339.0 DNC 339.0 22 339.0
270 Lark 2527 Rachael Rhodes Ruth Johnson Staunton Harold SC 339.0 DNC 339.0 27 339.0
270 National 12 3476 Ian Keely Philippa Daniels Waveney And Oulton Broad Yacht Club 339.0 DNF 339.0 27 339.0
270 Scorpion 2013 Peter Gray Richard Pepperdine SHSC 339.0 OCS 339.0 30 339.0
270 RS 100 (All varients) 380 David Hitchcock HISC 339.0 DNC 339.0 36 339.0
270 Solo 1956 Alistair Edwards QMSC / Twickenham YC 339.0 DNC 339.0 17 339.0
270 RS 200 903 Richard Dixon Parick Horsley Marconi SC 339.0 OCS 339.0 30 339.0
270 Osprey 1343 Richard Marshall Peter Greg Poole YC 339.0 OCS 339.0 41 339.0
270 D-One 11 Nigel Milligan Burghfield SC 339.0 DNC 339.0 GRAND MASTER 38 339.0
270 Topper 44343 Andrew O'Driscoll Crawley Mariners 339.0 DNF 339.0 JUNIOR 0 339.0
270 Topper 47228 Arran Holman Hollowell 339.0 DNF 339.0 JUNIOR 0 339.0
270 Topper 43563 Leila Moore Docklands Sailing & Watersports Centre 339.0 DNC 339.0 JUNIOR Lady 0 339.0
270 Topper 46374 Daniel Thompson QMSC 339.0 DNF 339.0 JUNIOR 0 339.0
270 Streaker 1763 Paul Jago Hykeham 339.0 DNC 339.0 16 339.0
270 RS 200 807 Hannah Marsden Vicky Marsden Blackpool & Fleetwood YC 339.0 OCS 339.0 Lady 30 339.0
270 Scorpion 2002 Helena Pugh Milly Pugh Poole YC 339.0 OCS 339.0 JUNIOR Lady 30 339.0
270 International Moth 3942 Jason Belben Stokes Bay SC 339.0 DSQ 339.0 86 339.0
270 International Moth 3849 Leigh Albrecht QMSC 339.0 DNF 339.0 86 339.0
270 Laser 8 Alex Watts Stokes Bay SC 339.0 DNC 339.0 21 339.0
270 Laser 188781 Ian Morgan Hill Head SC 339.0 DNC 339.0 21 339.0
270 Laser 2000 2244 Mark Wilkes A N Other Burghfield SC 339.0 DNC 339.0 24 339.0
270 Fireball 14099 Glenn Bolton Adam Sykes 339.0 DNF 339.0 38 339.0
270 Lark 2495 Stuart Hydon Nick Hydon Shustoke SC 339.0 OCS 339.0 27 339.0
270 RS 200 749 Xavier O-villien Felicia Green Island Barn SC 339.0 OCS 339.0 30 339.0
270 Laser 194015 Clive Friend Littleton SC 339.0 DNF 339.0 GRAND MASTER 21 339.0
270 Laser 5 Jeremy Pilcher QMSC 339.0 DNC 339.0 21 339.0
270 Laser 4.7 202457 Alex Knight QMSC 339.0 DNF 339.0 JUNIOR 11 339.0
270 Phantom 1390 Richard Sims Carsington SC 339.0 DNF 339.0 34 339.0
270 RS Feva XL 4745 Katie Davies Gemma Keers Itchenor SC 339.0 DNC 339.0 JUNIOR Lady 12 339.0
270 RS 200 326 Murray Hampshire Graeme Hampshire QMSC 339.0 OCS 339.0 JUNIOR 30 339.0
270 29er 476 Matt Currell Emma Hattersley Parkstone Yacht Club 339.0 DNF 339.0 JUNIOR 46 339.0
270 Topper 46538 Isobel Walker QMSC 339.0 DNF 339.0 JUNIOR Lady 0 339.0
270 Topper 28352 Izac Dodds CMYC 339.0 DNF 339.0 JUNIOR 0 339.0
270 Topper 12819 Ellen Robinson Poole YC 339.0 DNF 339.0 JUNIOR Lady 0 339.0
270 Topper 46213 Erin Guy QMSC 339.0 DNF 339.0 JUNIOR Lady 0 339.0
270 Laser Radial 173742 Michael Calvert Salcombe YC 339.0 DNF 339.0 JUNIOR 19 339.0
270 Firefly 4116 Tony Thresher Moira Thresher West Oxfordshire SC 339.0 DNC 339.0 15 339.0
270 Enterprise 17340 Andy Greenwood Naomi Greenwood Minima YC 339.0 DNC 339.0 20 339.0
270 Int Canoe 321 Gareth Caldwell Blithfield SC 339.0 DNC 339.0 46 339.0
270 D-One 131 Jon Hammond South Cerney 339.0 DNC 339.0 38 339.0
270 D-One 72 Tim Garvin QMSC 339.0 DNF 339.0 38 339.0
270 Laser Radial 202176 Daniel Wigmore Middle Nene SC 339.0 DNC 339.0 JUNIOR 19 339.0
270 29er 2117 Ed Connellan Matthew Rhodes Middle Nene SC 339.0 OCS 339.0 JUNIOR 46 339.0
270 RS 200 940 Dicken Maclean Hannah Young Island Barn SC 339.0 OCS 339.0 30 339.0
270 Merlin Rocket 1978 Charlie Morgan Hayley Manning Tamesis 339.0 DNC 339.0 37 339.0
270 International 14 1547 Robert Larke Dave Chislom Royal Southern YC 339.0 DNF 339.0 66 339.0
270 National 12 3388 Alan Beeton Amanda Wooding Burghfield SC 339.0 DNF 339.0 27 339.0
270 Merlin Rocket 370 Andrew Dalby Andrea Ralphingtons HSC 339.0 OCS 339.0 37 339.0
270 Merlin Rocket 550 Ian Dobson Christian Birrell 339.0 DNC 339.0 37 339.0
270 Lark 2515 Kevin Rose Chloe Broad Shustoke SC 339.0 DNC 339.0 27 339.0
comments powered by Disqus